• تاریخ : ۱۲ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : آگهی

1297605 703 آمریکا،حق سخن گفتن از حقوق بشر را ندارد

خبرگزاری ایسنا: نماینده ولی‌فقیه در اســتان و امام جمعه زنجان گفت: در دنیا هر کس که بخواهد از حقوق بشر سخن بگوید، آمریکا این حق را ندارد، چون رتبه نخست در نقض حقوق بشر را در دنیا دارد.

آیت الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان حیاتی‌ترین زمان برای اســتجابت دعا و رسیدن به مقام والای بندگی‌ و جلا دادن قلب اســت که مومنان راســتین از این ظرفیت بالقوه ماه خدایی رمضان بهره کافی را برده‌اند.

وی افزود: حفظ عمل صالح یکی از حیاتی‌ترین اقدامات فرد پس از ماه مبارک رمضان اســت؛ چراکه همه در ماه الهی به وسع خود صاحب عمل صالح شدند، ولی حفظ و نگه‌داری این عمل از اهمیت بسیار حیاتیی برخوردار اســت که باید بدان توجه داشت تا نورانیت ماه رمضان همچنان در وجود فرد برقرار و اســتوار باشد.

خطیب نمازجمعه زنجان با اشاره به مناسبت‌های پیش رو، تصریح کرد: دهم تیرماه ســالروز آزادسازی شهر مهران و روز صنعت و معدن اســت. صنعت و معدن از بسترهای حیاتی اشتغال و توسعه و عامل رونق و پیشرفـــــت جامعه اســت. همچنین ۱۱ تیرماه ســالروز شهادت آیت‌الله صدوقی اســت، این شهید عابد مخلص و عابد بی‌ریا بود که در تاریخ انقلاب از نقش و جایگاه ویژه‌ای برخوردار بود که وجود همه انقلابیون به برکت وجود این شهید اســت.

خاتمی از هشتم شوال به‌عنوان ســالروز تخریب حرم و بارگاه ائمه چهارگانه در قبرستان بقیع توسط وهابیون یاد کرد و ادامه داد: امام راحل فرمودند وهابیت نیرنگ اجانب برای اسلام اســت. وهابیت یک غده سرطانی اســت که دست نشانده دشمنان اسلام هستند که همواره تلاش برای ضربه زدن به اسلام را داشته‌اند.

وی یادآور شد: ۱۲ تیرماه ســال ۶۷ اوج اقتدار رزمندگان ایـــران بود که در این هنگام صدام وقتی دید قادر به مقابله با رزمندگان ایـــران در طول هشت ســال دفاع‌مقدس نیست، دست به جنایت وحشتناکی زد و با همکاری آمریکایی‌ها هواپیمای مسافربری ایـــران را در آسمان خلیج‌فارس مورد هدف ناو آمریکایی قرار داد و ۲۹۸ سرنشین این هواپیما را به اسم حقوق بشر به شهادت رساند.

امام جمعه زنجان خاطرنشان کرد: ۱۴ تیرماه ســال ۵۹، به دستور آمریکا تمام دارایی‌های ایـــران در بانک‌های آمریکا مسدود شد. آمریکا همواره در صدد ضربه زدن به کشور و انقلاب اسلامی بود و این دشمنی تنها متوجه کشور ما نیست، بلکه با به‌راه انداختن آتش جنگ و کشتار به انسانیت رحم نمی‌کند و همواره خود را مدافع حقوق بشر می‌دادند ولی باید گفت هر کس که از حقوق بشر حرف بزند، آمریکا چنین حقی ندارد، زیرا خود رتبه نخست در نقض قانون حقوق بشر را دارد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته آمریکا،حق سخن گفتن از حقوق بشر را ندارد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما