• تاریخ : ۹ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : آگهی

اوریگامی هنر تا کردن کاغذ برای خلق اشکال مختلف بدون اســتفاده از چسب و قیچی اســت. اریک دیمین الگوریتمی برای توضیح چگونگی تبدیل کاغذ به جسم سه‌بعدی ابداع کرده اســت. 

 اوریگامی یا هنر بازی با کاغذ، قدمت زیادی دارد. کاغذ نخستین بار در چین اختراع شد و برخلاف تصور عمومی که سرمنشأ این هنر را ژاپن در نظر می‌گیرند، این هنر مربوط به چین اســت. در واقع اوریگامی، هنر تا کردن کاغذ برای خلق اشکال مختلف از قبیل حیوانات، وسایل تزئینی، شکل­‌های هندسی و اشکالی مرتبط با گرافیک، معماری و صنعت بدون نیاز به اســتفاده از چسب و قیچی اســت.

مقاله‌های مرتبط:

اریک دیمین، پروفسور علوم کامپیوتر در انستیتو تکنولوژی ماساچوست، یکی از افرادی اســت که  الگوریتمی برای طراحی اوریگامی ابداع کرد که چگونگی تبدیل یک کاغذ به یک جسم سه‌بعدی را توضیح می‌داد. او  نخستین بار این کار را در ۱۸ ســالگی به‌عنوان دانشجوی PH.D (بله درست خواندید، ۱۸ ســاله) در دانشگاه واترلو انجام داد.

 این الگوریتم  از لحاظ تئوری خوب عمل می‌کرد اما با دنبال کردن  الگوی پیشنهادی توسط الگوریتم، با تاخوردگی‌های عجیبی رو کاغذ مواجه می‌شدید.

 به این ترتیب نخستین تلاش دیمین با شکست مواجه شد. بعد از آن دیمین و همکارش توموهیرو تاچی الگوریتمی بهینه طراحی کردند که نه‌تنها می‌تواند هر جسم سه‌بعدی را از یک تکه کاغذ بسازد، بلکه این کار را با کمترین تعداد خطوط تاخوردگی ممکن انجام خواهد داد.

decdd8cd 3f3b 4d5e 9581 a514ec534418 این الگوریتم به شما نحوه ساخت انواع اوریگامی را توضیح می‌دهد

طبق توضیحات دیمین، این الگوریتم جسم چندوجهی مورد نظر شما را بررسی می‌کند و نهایتاً الگویی بسیار بهینه با کمترین مقدار تاخوردگی ممکن به شما پیشنهاد می‌دهد تا اوریگامی مورد نظر را به‌خوبی و بدون هیچ درزی میان لایه‌های جسم چندوجهی بسازید.  

جالب اســت بدانید که این الگوریتم کار خود را با نگاشت شکل مورد نظر به‌صورت یک سطح صاف شروع می‌کند و با بررسی این جزییات الگوی مورد نظر را ارائه می‌کند. این کار پیچیدگی‌هایی نیز دارد؛ زیرا ممکن اســت قسمت‌هایی که در جسم سه وجهی نهایی به هم متصل می‌شوند، در نقشه صاف کاغذ اصلا نزدیک به هم نباشند. از این نظر، هر چند طراحی این الگوریتم پیچیدگی‌های خاص خود را دارد، اثبات درستی آن نیز مقداری پیچیده اســت.

cb81f86e 666a 416e 9203 52a0c675ed94 این الگوریتم به شما نحوه ساخت انواع اوریگامی را توضیح می‌دهد

حالا سؤالی که مطرح می‌شود این اســت که مواردی این‌چنینی کاربردی در زندگی واقعی دارند؟ پاسخ مثبت اســت. برای مثال هم‌اکنون لایه‌های خورشیدی ماهواره‌ها و کشتی‌های فضایی نیز که سطح وسیعی دارند و از طریق این سطح، نیروی گردش خود را در فضا کسب می‌کنند، به همین طریقه اوریگامی تا می‌شوند و بعد از پرتاب، در فضا به‌راحتی باز می‌شوند.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته این الگوریتم به شما نحوه ساخت انواع اوریگامی را توضیح می‌دهد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما