• تاریخ : ۱۴ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : آگهی

1304890 977 برترين عکاسان سینمای ایـــران معرفی‌ شدند

خبرگزاری مهر: مراسم سومین جشن عکاسان سینمای ایـــران با حضور سینماگران و هنرمندانی چون محمدمهدی عسگرپور، فرهاد توحیدی، آتیلا پسیانی، کمال تبریزی، منوچهر شاهسواری، مهناز افشار، مصطفی زمانی، مازیار میری، همایون اسعدیان و… عصر امروز سه شنبه ۱۳ تیر ماه در باغ موزه قصر برگزار شد.

محسن کیایی بازیگر سینما اجرای این مراسم را برعهده داشت.

حافظ احمدی دبیر این جشن در ابتدای مراسم گفت: اعضای انجمن توانستند رکورد تعداد تصــویر های فیلم در یک ســال را ارتقا بدهد.

احمدی در این مراسم بیان کرد: اعضای انجمن و شورای سیاســتگذاری این جشن توانست با برپایی نمایشگاهی در خور توجه برای اولین بار طی سه دوره گذشته رکورد تعداد تصــویر های فیلم را به سطح ۶۰ عنوان عکاسی در یک ســال گذشته برساند. همچنین باعث افتخار انجمن اســت که حامی عکاسانی اســت که علی رغم نداشتن عضویت در انجمن، ایشان را در جشن خود شریک کند که تعداد ۲۰ عنوان فیلم به این عزیزان تعلق دارد.

در این مراسم از اردشیر شریفی پیشکسوت عکاسی تجلیل شد. وی در سخنانی گفت: خوشحالم انجمن بعد از ۲۵ ســال هنوز سرپاســت. همچنین از فرامرز بیات دیگر پیشکسوت عکاسی سینما تجلیل شد که علی دهکردی برای این بخش روی صحنه رفـــــت و از بیات تجلیل کرد.

این تجلیل توسط سطریقه صحت انجام شد و او به شوخی بیان کرد که صورتش زوایایی خوبی برای عکاسی دارد.

محسن کیایی با اشاره به صنوفی که با انجمن عکاسان سینما همکاری داشته اند، اعلام کرد: قرار اســت در این حوزه از تورج منصوری فیلمبردار سینما تجلیل شود و از فرهاد توحیدی و رضا مهاجر دعوت کرد تا این تجلیل را انجام دهند.

در خلال این جشن کلیپ هایی از گفتگوهایی درباره تصــویر ها و عکاسی فیلم ها پخش شد که از جمله اینها می توان به صحبت های فرشته طائرپور اشاره کرد.

در این جشن از فرشته طائرپور نیز به عنوان تهیه کننده تجلیل شد البته به دلیل حضور طائرپور در جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان، فرزند وی این هدیه را دریافت کرد.

تجلیل بعدی به کمال تبریزی اختصاص داشت که توسط محمدمهدی عسگرپور انجام شد.

همایون اسعدیان دیگر کارگردانی بود که در این مراسم توسط آتیلا پسیانی و پانته آ پناهی ها مورد تجلیل قرار گرفـــــت‌.

ویژگی این مراسم این بود که سخنرانی نداشت و کسانی که تجلیل از آنها صورت گرفـــــت در ویدیوهایی درباره عکاسی و عــکس سخن می گفتند و این ویدیوها قبل از تجلیل هر یک از آنها برای حضار پخش می شد.

مهناز افشار بازیگر سینما نفر بعدی بود که توسط مازیار میری و حافظ احمدی تجلیل شد.

بازیگر بعدی مصطفی زمانی بود که توسط منوچهر شاهسواری و علی نیک رفـــــتار مورد تجلیل قرار گرفـــــت. شاهسواری در این مراسم درباره زمانی بیان کرد: او از جمله کسانی اســت که من اول صدایش را می شنوم و بعد نقش آفرینی اش را می بینم.

جایزه اســتعداد برتر برای عکاسان غیر انجمن به حمید جانی پور برای فیلم «نفس» تعلق گرفـــــت.

جایزه بهترین عکاس پشت صحنه سینمای ایـــران به محمدمهدی دلخواســته برای فیلم «قاتل اهلی» رسید.

همچنین سحاب زریباف برای مجموعه تصــویر های فیلم «ایستاده در غبار» جایزه جشن انجمن عکاسان سینمای ایـــران را گرفـــــت.

زریباف هم طی سخنان کوتاهی از مهدویان کارگردان «ایستاده در غبار» که در این مراسم حاضر بود تشکر کرد و گفت که مجموعه تصــویر هایش از فیلم «ایستاده در غبار» کامل ترین مجموعه تصــویر هایش اســت.

در این بخش مراسم صادق فرامرزی حامی مالی و معنوی برنامه نیز تجلیل شد.

در پایان این مراسم نیز حافظ احمدی از محسن کیایی تجلیل کرد و گفت که او عضو افتخاری این انجمن اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته برترین عکاسان سینمای ایـــران معرفی‌ شدند اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما