• تاریخ : ۱۷ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : آگهی

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد انتشار برخی گمانه زنی ها برای انتقال سرور شبکه پیام رسان تلگرام به ایـــران، توضیح داد.

140702 879 توضیح در مورد شایعه انتقال سرور تلگرام به ایـــران
تنها بحث انتقال سرور یک سرویس خاص مانند تلگرام مطرح نیست بلکه قرار اســت زمینه انتقال سرویس‌های حیاتی به کشور ایجاد شود و اگر قرار باشد سرور یک سرویس خاص به داخل کشور منتقل شود آن را با شفافیت تمام اعلام خواهیم کرد. 

به نقل مهر، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار اظهارات محمدجواد آذری جهرمی معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، درخصوص موضوع انتقال سرور پیام رسان خارجی تلگرام به ایـــران، شفاف سازی کرد.
 
معاون وزیر ارتباطات دراین باره گفت: تنها بحث انتقال سرور یک سرویس خاص مانند تلگرام مطرح نیست بلکه قرار اســت زمینه انتقال سرویس‌های حیاتی به کشور ایجاد شود و اگر قرار باشد سرور یک سرویس خاص به داخل کشور منتقل شود آن را با شفافیت تمام اعلام خواهیم کرد.
 
آذری جهرمی گفت: آنچه در شورای عالی فضای مجازی مورد بحث قرار گرفـــــته، صدور مجوز به وزارت ارتباطات برای مذاکره با CDN‌ های بین‌المللی (شبکه های تولید محتوا) برای اســتقرار در ایـــران اســت.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: نقض حریم خصوصی آفت این اقدامات اســت، چرا که باعث می شود تعامل با سرویس دهندگان خارجی بهم بریزد و در نهایت این تعامل ها به نتیجه نرسد.
 
وی افزود: دولت مستقر و در رأس آن جناب رئیس جمهوری شخصاً حساسیت ویژه‌ای در خصوص حفظ حریم خصوصی دارند و طبیعتاً اگر ما به دنبال این موضوع برویم هیچ سرویس دهنده‌ای حاضر به همکاری با ما نخواهد بود. البته احترام به فرهنگ اسلامی ایـــرانی همواره مورد تأکید اســت.
 
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت:‌ پیگیری برای توافق توسط وزارت ارتباطات از امروز آغاز خواهد شد و به محض حصول نتیجه به طور شفاف اطلاع‌رسانی می‌کنیم و گمانه زنی‌های امروز با هدف رقابت مابین سرویس دهنده‌های فعلی اســت و ما خود را دخیل در این شایعات نمی‌کنیم. طبیعتاً این پیگیری‌ها صرفا برای یک سرویس دهنده نیست و نقطه تمرکز آن بر سرویس‌های فیلتر شده در کشور اســت.
 
به نقل مهر، برخی اخبار از توافق حاصله با مدیران تلگرام و نهادهای خاص در کشورمان برای انتقال سرورهای این پیام رسان به ایـــران حکایت داشت. تلگرام در حال حاضر محبوبترین پیام رسان موبایلی در میان کاربران ایـــرانی اســت. به نحوی که این پیام رسان روسی، بیشترین کاربر را در ایـــران دارد.
 
روز گذشته محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز درباره پیگیری مصوبه شورای عالی فضای مجازی درباره الزام انتقال سرور شبکه‌های اجتماعی خارجی به ایـــران گفت: شورای عالی فضای مجازی مصوبه‌ای برای انتقال سرورها نداشته اســت؛ اما این موضوع با مصوبات دیگری درباره اولویت‌ و نحوه ارائه تسهیلات به شبکه‌های بومی و خارجی پیگیری شده که بر این اساس شبکه‌های خارجی دارای سرور در ایـــران و شبکه‌های بومی نسبت به شبکه‌های خارجی بدون سرور در ایـــران امتیاز می‌گیرند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته توضیح در مورد شایعه انتقال سرور تلگرام به ایـــران اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما