• تاریخ : ۲۷ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : ایرانی

روز یکشنبه ۲۴ دیماه توفیق انجام گرفت تا به اتفاق یکی از دوستان خوبم ، خدمت جناب آقا عزیزمان رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی رسیدیم و دقایقی بی دغدغه و در فضایی صمیمی و آرام با ایشان نقل کرد گفتیم.

عقیق:روز یکشنبه ۲۴ دیماه توفیق انجام گرفت تا به اتفاق یکی از دوستان خوبم ، خدمت جناب آقا عزیزمان رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی رسیدیم و دقایقی بی دغدغه و در فضایی صمیمی و آرام با ایشان نقل کرد گفتیم ؛ این مژده را به دوستان بدهم که به خلاف برخی شایعات روزهای اخیر ، ایشان هیچگونه ناراحتی جسمی و کسالت مشهودی نداشتند و تندرست و در  سلامت تکمیل بودند.

 در این جلسه برای ایشان از طرح کتاب” تمدن رضوی” در ادامه فکری کتاب  انسان ۲۵۰ ساله خودشان نقل کرد گفتم و ایشان به بدیع بودن و جذابیت موضوع و حتی جالب بودن خود عنوان تمدن رضوی  اشاره نمودند و بعد از تورق تعداد صفحه فرمودند که کتاب را می خوانند ۰
 
در خلال این دیدار جناب آقا دکتر حقانی که با دست پر از کتابهای موسسه تاریخ معاصر آمده بود، کتاب کم حجمی را به آقا معرفی نمود که در مورد تبلیغات ضد ایرانی در کتب درسی یکی از کشورهای همسایه بود آقا فرمودند کاش مطالب مهمش را علامت می زدید تا من آسوده تر بخوانم ؛ بعد از تقدیم کتاب کم حجم مذکور ، جناب آقا حقانی تعداد کتاب حجیم دیگر را رو کـــرد!! من به کنایه و شوخی و به صورت حتم رندی؛ طوری که آقا بشنوند گفتم جناب آقا حقانی مگر متوجه نشدید در مورد کتاب کم حجم قبلی چه فرمودند ؟!چطور انتظار دارید این همه کتاب قطور را بخوانند ؟ آقا بلافاصله متوجه کنایه طنزگونه من شدند و با تاکید و لبخند و کمی هم جدیت گفتند : نخیر ! میخوانم !

 از نکات جالب این جلسه به روز بودن ایشان در زمینه فرهنگ و مطالعه کتاب هست ؛ در این مورد  به صورت حتم این بار نیز  مثل دفعه قبل ، جلوی  ایشان کم آوردم ! دلیل که ایشان  کتابی را مطالعه کرده بودند که راجع به سقوط امپراطوری عثمانی بود و سوال کردند شما کتاب “صلحی که همه صلح ها را بر باد داد” را خوانده اید ؟ پاسخ ما  منفی بود !! چون از چاپ کتاب زمان اندکی  نگذشته و به اصطلاح تازه از تنور در آمده  .در مورد کتاب کمی صحبت نمودند۰ ( کتاب صلحی که همه صلح ها را بر باد داد نوشته دیوید فرامکین ، انتشارات ماهی ، زمان انتشار پاییز ۱۳۹۶ ) اینکه گفتم مثل دفعه قبل ، چون در یکی از دیدارهای قبل که خدمت شان رسیدم به من گفتند که فلان کتاب را که بهاییان نوشته اند شما خوانده اید ؟ گفتم خیر ! با تعجب گفتند دلیل ؟ با پررویی و حاضر جوابی گفتم: معلوم هست چون حضرتعالی رهبر کشور هستید و افزایش این کتب مجانی خدمت تان ارسال می شود ! لذا طبیعی هست که شما از آخرین وضعیت بازار نشر با رویداد باشید!! ( توجیهی برای تنبلی خودم!! ) با لبخند فرمودند: اشکالی ندارد ! من از این کتاب دو نسخه  دارم و یک نسخه اش را به شما میدهم ؛ و به صورت حتم تعداد روز بعد کتاب وعده داده شده به دستم رسید.

 خدا را شکر که رهبری داریم که زودتر از همه در جریان نوسانات و کوران  کتاب و نشر و فکر قرار دارند. این نکته را هم بگویم  من از تاکید ایشان بر خواندن کتاب اخیر ( یعنی صلحی که همه صلح ها را بر باد داد ) حدس قریب به یقین زدم که بینش سیاسی ایشان باید تا حدود زیادی متاثر از مطالعه زیاد و بالطبع بصیرت تاریخی شان میباشد. ( والله اعلم )

اما دو تاسف !! نخست اینکه کاش این خیل عظیم ولایت مدار و دوستداران آقا به اقتدای از ایشان اهل مطالعه و آن هم فهم و درک تاریخی بشوند !! بخصوص کسانی که به تفسیر و بسط بیانات معظم له در تریبون های اجتماعی و سیاسی می پردازند ، لااقل کمی به افق فکری و ظرائف گفتار آقا نزدیک شوند.  و اما تاسف دوم اینکه از کاهلی و طمع خودم بگویم که موقع خروج از بیت در دل گفتم : کاش ایشان مثل دفعه قبل از این کتاب “صلحی که همه صلح ها را بر باد داد” هم دو نسخه داشته باشند !!

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما