• تاریخ : ۲۵ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : ایرانی

طی مراسمی در امامزاده پنج‌تن لویزان

آیین اختتامیه ویژه پلن «دوشنبه‌های قرآنی» با تجلیل از فعالان این پلن در آستان مقدس امامزاده پنج‌تن لویزان برگزار انجام گرفت.

عقیق:آیین تجلیل از فعالان برگزیده ویژه‌پلن «دوشنبه‌های قرآنی» در مناطق ۲۲‌گانه منطقه پایتخت روز دوشنبه ۲۳ بهمن‌ماه باحضور محمود صلاحی رییس، حجت‌الاسلام حسن ناصری‌پور معاون و جمعی از مدیران و معاونان سازمان فرهنگی هنری در آستان مقدس امامزادگان پنج تن(ع) لویزان برگزار انجام گرفت. حسن ربیعیان تولیت آستان مقدس امامزادگان نیز از دیگران حاضران در مراسم بود.
ملوک سیدآبادی دبیر اجرایی ویژه‌پلن دوشنبه‌های قرآنی و مدیر فرهنگی هنری ناحیه ۱۴ با ارائه گزارشی از این پلن گفت: دوشنبه‌های قرآنی از سال ۹۵ در مساجد برگزیده مناطق ۲۲‌گانه آغاز به کار کـــرد و روزهای دوشنبه بعد از نماز مغرب و عشاء تلاوت قرآن و مسابقه قرآنی در حوزه مفاهیم آیات خوانده شده، انجام انجام گرفت.
وی افزود: گسترش فضایل اخلاقی از اهداف این پلن بود و فرهنگ‌سرای اخلاق با همکاری فرهنگ‌سرای قرآن به عنوان دبیرخانه دوشنبه‌های قرآنی فعالیت کـــرد. با هم با دهه فجر انقلاب اسلامی، برگزیدگان این ویژه‌پلن تقدیر می‌شوند و امیدوارم این پلن در فردا نیز ادامه یابد و افراد بیشتری به کرسی‌های تلاوت قرآن کریم روی آورند.
محمود صلاحی مدیر سازمان فرهنگی هنری سخنران بعدی مراسم بود که با اشاره به انقلاب اسلامی گفت: درباره دهه فجر خیلی از صحبت‌ها هنوز نقل کرد نشده هست و رسانه‌ها هنوز راجع به انقلاب به اندازه کافی صحبت نکرده‌اند. همه دل‌های امیدوار در قبل از انقلاب، از ایجاد یک حکومت دینی ناامید بودند و خیلی از بزرگان و مراجع می‌گفتند این اتفاق نمی‌افتد. ولی باور امام(ره) به قرآن بود و برای اجرای احکام اسلام امید به لطف الهی داشت. آن هم در مقابل حکومتی مانند رژیم پهلوی که در میدان ژاله سابق چهار هزار نفر را با گلوله به شهادت رساند و امروز برخی می‌خواهند این رژیم مستبد را تطهیر کنند.
وی اضافه کـــرد: برخی دیگر سعی می‌کنند رضا شاه را یک انسان برجسته و شجاع نشان دهند که به هیچ وجه چنین چیزی درست نیست و او بازیچه دست اجانب بود. انگلیسی‌ها به این دلیل او را برکنار کردند که به هیتلر اظهار ارادت کـــرد. جزیره بحرین را به آسانی و با یک قرارداد از چنگ حکومت پهلوی در آوردند.
مدیر سازمان فرهنگی هنری ادامه داد: انقلاب اسلامی، ایران را از چنگ مستکبران در آورده و علاوه بر آن، آثار غیر قابل انکاری در جهان اسلام گذاشته هست. قبل از انقلاب اسرائیل بدون مانع در ناحیه پیشروی می‌کـــرد و امروز می‌بینیم که به این وضعیت افتاده هست. امروز در جمهوری اسلامی با وجود همه تحریم‌ها، رو به جلو می‌رویم و پیشرفت‌های گسترده‌ای در ساخت موشک و تسلیحات نظامی داشته‌ایم. اگر انقلاب نمی‌انجام گرفت، ایران بزرگ‌ترین متحد اسرائیل در ناحیه بود و این برای ما یک ننگ بزرگ به شمار می‌رفت.
وی با بیان اینکه قرآن کریم آن قدر وسیع هست که همه آدم‌ها می‌توانند از آن بهره‌مند شوند، عنوان کـــرد: یقیناً قرآن کریم بزرگ‌ترین کتاب هر دو جهان هست، دلیل که مؤلف آن خداست و در قول خدا نقصی وجود ندارد. هیچ موضوعی نیست که در قرآن به آن اشاره نشده میباشد. در سازمان فرهنگی هنری تلاش کردیم کلاس‌های قرآن رایگان شود و این اتفاق افتاد و از همه مدیران و معاونان سپاسگزارم.
صلاحی در پایان گفت: در حوزه قرآنی، پلن‌هایی مانند دوشنبه‌های قرآنی، شب‌های نورانی و… برگزار کردیم که به صورت حتم باز هم ظرفیت برای اجرای پلن‌های قرآنی وجود دارد. خوشحالم که در آیین تجلیل از برگزیدگان ویژه‌پلن دوشنبه‌های قرآنی هستیم و امیدوارم در سال‌های فردا توفیق داشته باشیم که این پلن پررونق‌تر برگزار شود.
در پایان این پلن، از فعالان برگزیده دوشنبه‌های قرآنی تجلیل انجام گرفت. حجت‌الاسلام حیاتی امام جماعت مسجد المهدی(عج) ناحیه ۱۴، احمد رحیمی قاری قرآن، علیرضا زند وکیلی مدیر فرهنگی هنری ناحیه ۴، رضا دوست‌علی مدیر فرهنگی هنری ناحیه ۱۵ و ناصر امین‌زاده مدیر فرهنگی هنری ناحیه ۸ افرادی بودند که در این مراسم تقدیر شدند.
قرائت قرآن توسط سیداحمد مقیمی قاری بین‌المللی و اجرای تواشیح توسط گروه نجم‌الثاقب از دیگر بخش‌های این پلن بود.

منبع:فارس

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما