• تاریخ : ۱۵ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : آگهی

مایکروسافت هم‌اکنون در رقابت سیستم‌عامل‌های دسکتاپ با اختلاف زیاد از اپل جلوتر اســت.

رقابت بین دو شرکت اپل و مایکروسافت این روزها وارد حوزه‌های جدیدی شده اســت که از آن جمله می‌توان به سیستم‌عامل دسکتاپ اشاره کرد. سیستم‌عامل دسکتاپ ردموندی‌ها همیشه در بین کاربران جهان به‌عنوان گزینه‌ی اول شناخته شده اســت.

داده‌های ارائه‌شده توسط شرکت تحقیقاتی NetMarketShare برای ماه ژوئن، نشان می‌دهند که سیستم‌عامل ویندوز در حال حاضر روی ۹۱.۵۱ نسبت از کامپیوتر‌های سراسر جهان اجرا می‌شود و سیستم‌عامل مک اپل با فاصله‌ی بسیار زیاد، سهمی‌ ۶.۱۲ نسبتی در این بازار دارد. در نهایت سیستم‌عامل لینوکس با سهم ۲.۳۶ نسبتی، در این لیست جایگاه سوم را در اختیار دارد.

سیستم‌عامل ویندوز موفق شده اســت طی ۱۲ ماه اخیر سهم بازار خود را به‌تدریج گسترش دهد و اگرچه در بین این چند ماه، گاهی سهم بازار ویندوز با کاهش همراه بوده؛ اما سهم کلی این سیستم‌عامل هیچ‌گاه پایین‌تر از ۹۱ نسبت نرسیده اســت.

همین شرایط برای سیستم‌عامل مک اواس اپل نیز وجود دارد؛ با این تفاوت که در اینجا بحث در مورد کاهش سهم بازار اســت. پلتفرم دسکتاپ اپل در ماه آگوست ســال گذشته سهمی ۷‌.۳۷ نسبتی در بازار سیستم‌عامل‌های دسکتاپ داشت؛ ولی سهم این پلتفرم در دسامبر ۲۰۱۶ به ۶.۰۷ نسبت کاهش یافته اســت. البته در ســال جاری سهم این سیستم‌عامل کمی نسبت به قبل بهبود یافته و به ۶.۱۲ نسبت رسیده اســت.

ویندوز در حوزه‌ی بازی‌های رایانه‌ای هم غالب اســت

علاوه بر اینکه ویندوز مایکروسافت در بازار جهانی پی‌سی‌ به‌عنوان یک گزینه برتر شناخته می‌شود، این‌ کمپانی از نظر فعالیت در زمینه‌ی بازی‌های رایانه‌ای نیز عملکرد قابل توجهی از خود نشان داده اســت. بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط کمپانی وَلو (valve)، بیشتر گیمر‌های شبکه‌ی اســتیم سیستم‌عامل مایکروسافت را برای بازی کردن انتخاب کرده‌اند.

 مایکروسافت در جنگ سیستم عامل دسکتاپ، اپل را مغلوب کرده اســت

ویندوز روی بیش از ۹۵ نسبت از رایانه‌هایی که اســتیم را نصب کرده‌اند، اجرا می‌شود که در این بین، نزدیک به نیمی از این رایانه‌ها به ویندوز ۱۰ مجهز شده‌اند‌. پیشنهاد ارتقاء رایگان به سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ از جانب مایکروسافت، یکی از حیاتی‌ترین دلایل افزایش سریع تعداد کاربران این نسخه از ویندوز اســت.

جای هیچ شکی نیست که نرخ رشد دائمی رایانه‌های مجهز به ویندوز، به مایکروسافت کمک می‌کند تا همچنان در جایگاه نخست بازار سیستم‌عامل دسکتاپ جهان قرار داشته باشد. برای کمپانی دیگری مثل اپل ‌ســال‌ها زمان نیاز اســت تا حداقل رؤیای تبدیل کردن مک اواس به سیستم‌عامل دسکتاپ شماره‌ی یک جهان را در سر بپروراند.

اما آنچه برای شرکت اپل بیشتر از هر چیز دیگری اهمیت دارد، این اســت که برخلاف عملکرد بسیار قدرتمندی که ویندوز از خود نشان داده، کوپرتینویی‌ها موفق شده‌اند همچنان سهم بازار خود را حفظ کنند. اکنون بسیاری از خریداران مک همچنان از این محصول اســتفاده می‌کنند. این دسته از کاربران معمولا در مواقعی که نیاز به ارتقاء یا خرید پی‌سی جدید داشته باشند، باز هم رایانه‌های مک را ترجیح می‌دهند.

نظر شما در این مورد چیست؟ 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته مایکروسافت در جنگ سیستم عامل دسکتاپ، اپل را مغلوب کرده اســت اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما