• تاریخ : ۵ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : آگهی

نام دامنه به‌عنوان عنصر اصلی در تبلیغات آنلاین شناخته می‌شود و به همین دلیل، اگر درست انتخاب شود می‌تواند تأثیر خیلی خوبی بر تبلیغات برند یک شرکت داشته باشد.

حدود ۲۰ ســال اســت که نام‌های دامنه به‌عنوان عنصر اصلی تبلیغات دیجیتال شمرده می‌شوند. نام دامنه مانند ملکی برای کسب‌و‌کار اســت که فعالیت‌های آنلاین یک کسب‌و‌کار بر اساس آن شکل می‌گیرد و همچنین راهی اســت برای اینکه مشتری‌ها را با یک برند آشنا کند. امروزه اهمیت و پیچیدگی انتخاب نام مناسب دامنه برای اســتارتاپ‌ بیشتر از هر زمان دیگری شده اســت. علت پیچیدگی این فرآیند این اســت که تقریبا همه‌ی لغت‌های موجود در لغت‌نامه با پسوند com. توسط شرکت‌ها به ثبت رسیده‌اند. طبق آخرین اعلام سایت Verisign، تاکنون حدود ۱۳۰ میلیون دامنه با پسوند com. به ثبت رسیده اســت. امروزه یک سری دامنه‌های سطح بالای عمومی (gTLDs) با پسوندهای com ،org ،net ،co.uk ،art ،blog ،walmart در دنیای اینترنت وجود دارند که فرصت‌های زیادی برای کاربران مهیا می‌کنند.

01771385 8a28 472f 851b f208b33587d4 ۳ نکته حیاتی برای انتخاب نام دامنه مناسب

تغییر فضای مجازی

دامنه‌های سطح بالای عمومی به‌تازگی از طرف مردم مورد قبول قرار گرفـــــته‌اند و در حال همه‌گیر شدن هستند. اما بدون شک پسوند com. حرف اول را می‌زند و اگر می‌توانید دامنه‌ی دلخواه خود را با  این پسوند ثبت کنید، حتما این کار را انجام دهید. اما انتظار می‌رود که در آینده دامنه‌های سطح بالای عمومی نیز مرتبط‌تر شوند و شاید بتوانند طریقه جستجو و مصرف کاربران از محتوای آنلاین را تغییر دهند. دامنه‌هایی که هوشمندانه انتخاب می‌شوند، می‌توانند به‌عنوان راهی برای بازاریابی برند مورد اســتفاده قرار بگیرند. بعضی از مردم و کسب‌و‌کارها، دامنه‌هایی با پسوندهای جدید را به این علت خریداری می‌کنند که در آینده بتوانند از آن‌ها اســتفاده کنند. اما برخی دیگر به دلیل ارتباطی که با کسب‌و‌کارشان دارد از آن‌ها اســتفاده می‌کنند. به‌عنوان مثال فطریقهگاه‌هایی که محصولات مرتبط با حیوانات خانگی مانند سگ می‌فطریقهند، می‌توانند از دامنه‌هایی با پسوند dog. اســتفاده کنند. بسیاری از کسب‌و‌کارهایی که از نام دلخواهشان با پسوند com. به دلیل اینکه قبلا ثبت شده‌اند نمی‌توانند اســتفاده کنند و پول کافی برای خریدن آن‌ها از صاحبان فعلی‌شان ندارند، می‌توانند از دامنه‌های سطح بالای عمومی اســتفاده کنند.

عاقلانه و سریع انتخاب کنید

یکی از دلایلی که باعث می‌شود شرکت‌ها از نام دامنه مناسب اســتفاده نکنند این اســت که تا قبل از راه افتادن اســتارتاپ و انتخاب نام مناسب برای آن، به فکر خرید دامنه نیستند. هرچقدر بیشتر برای خرید دامنه خود معطل کنید، باید هزینه‌ی بیشتری برای خریدن آن بپردازید. همه‌ی اســتارتاپ‌ها و کسب‌و‌کارها باید در مراحل اولیه‌ی ثبت برندشان از نام مناسب برای دامنه‌ی خود اســتفاده کنند. این یعنی هم باید از دامنه‌های سطح بالای عمومی و مرتبط اســتفاده کنند و هم نام مناسب با پسوند com. با هر هزینه‌ای که داشته باشد، برای برند خود انتخاب کنند. در ادامه به بررسی ۳ نکته‌ی اصلی در انتخاب نام دامنه‌ی مناسب می‌پردازیم:

b40931c9 b95b 4140 bc09 09e53a51dddb ۳ نکته حیاتی برای انتخاب نام دامنه مناسب

۱- روی دامنه‌های سطح بالای عمومی مرتبط سرمایه‌گذاری کنید

تعداد پسوندهای مختلف برای دامنه‌ها روزبه‌روز در حال افزایش اســت؛ اما به این معنی نیست که یک شرکت باید همه‌ی آن‌ها را ثبت کند. بنیان‌گذاران یک کسب‌و‌کار باید از پسوندی اســتفاده کنند که هم معنی جالبی داشته باشد و هم به هدف کسب‌و‌کارشان نزدیک‌تر باشد. به‌عنوان مثال یک شرکت بازپرداخت نقدی به نام Dosh از نام‌های Dosh.cash و Dosh.com برای دامنه‌ی خوب اســتفاده کرده اســت. این شرکت با انتخاب پسوند مناسب برای دامنه‌های سطح بالای عمومی و همچنین خریداری پسوند com. می‌تواند تبلیغات خوبی برای برند خود به‌صورت آنلاین انجام دهد.

۲- پسوند دات کام بخرید

پسوند com. یک اســتاندارد طلایی از نظر کاربران اســت؛ بنابراین اســتارتاپ‌ها علاوه بر تهیه‌ی دامنه‌های سطح بالای عمومی باید دامنه‌ای با پسوند com. نیز خریداری کنند. شاید این به این معنی باشد که بخش عمده‌ای از بودجه‌ی یک اســتارتاپ صرف خریداری دامنه شود؛ اما با توجه به مزایای این کار در آینده، مطمئن باشید که حتما ارزشش را دارد. همچنین می‌توانید از دامنه‌های سطح بالای عمومی برای داشتن ظاهر زیبا برای آدرس دامنه و جذب مخاطب اســتفاده کنید؛ اما در نهایت کاربران را به دامنه‌ی com. هدایت کنید.

6b8f440e a072 4b8a a616 c217d374a38f ۳ نکته حیاتی برای انتخاب نام دامنه مناسب

۳- در صورت لزوم با شرکت‌های واسطه کار کنید

گاهی اوقات بهتر اســت که برای خریدن یک دامنه اصرار نکنید و از یک واسطه اســتفاده کنید. بسیاری از صاحبان دامنه افراد حرفه‌ای در سرمایه‌گذاری هستند و کار کردن با افرادی که اهمیت نقش دامنه در موفقیت یک شرکت را درک کنند، در وقت و هزینه‌های شما صرفه‌جویی خواهند کرد.

دامنه‌های سطح بالای عمومی روزبه‌روز از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شوند و برای جدا کردن خودتان از رقبا، بهتر اســت به سرمایه‌گذاری کردن روی آن‌ها فکر کنید. موفقیت کسب‌و‌کار شما می‌تواند وابسته به همین موضوع باشد

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته ۳ نکته حیاتی برای انتخاب نام دامنه مناسب اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما