• تاریخ : ۳۱ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : آگهی

1289873 165 FATF در مورد وضعیت ایـــران تصمیم می گیرد

خبرگزاری فارس: پایگاه «المانیتور» نوشته اســت که کارگروه اقدام مالی (FATF) احتمالا در جلسه این هفته خود که در والنسیا اسپانیا برگزار می‌شود، در مورد وضعیت ایـــران تصمیم‌گیری می‌کند.

این نهاد مالی مستقر در پاریس در زمینه تعیین اســتانداردهای بانکداری فعال اســت. بسیاری از نهادها و موسسات مالی بین‌المللی برای همکاری با کشورهای مختلف، اســتانداردهای تعیین‌شده از سوی این گروه را در نظر می‌گیرند.

این کارگروه در ســال‌های گذشته ایـــران و کره شمالی را در «فهرست سیاه» قرار داده و به نهادهای مالی نسبت به تعامل مالی با این دو کشور هشدار داده اســت.

اما بعد از اجرایی شدن توافق هسته‌ای، این کارگروه در جولای ســال ۲۰۱۶ با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد با هدف ترغیب ایـــران به انجام اصلاحات بانکی، از جمله در زمینه مبارزه با پولشویی، به مدت یک ســال تدابیر موسوم به «اقدامات تقابلی» علیه ایـــران را به حالت تعلیق درمی‌آورد.

مهلت یک ســاله FATF این هفته به پایان می‌رسد و این کارگروه باید در مورد وضعیت ایـــران تصمیم‌گیری کند.

به نوشته پایگاه المانیتور، دیپلمات‌های اروپایی می‌گویند که اروپا خواســتار ادامه تعلیق اقدامات تقابلی در ارتباط با ایـــران اســت، چراکه اعتقاد دارد حفظ ایـــران در «منطقه خاکستری» می‌تواند تهران را به سمت انجام اصلاحات ترغیب کند.

جلسه FATF برای تصمیم‌گیری در مورد وضعیت ایـــران، احتمالا روز پنج‌شنبه یا جمعه برگزار می‌شود.

المانیتور نوشته اســت که هرچند ایـــران خواســتار آن اســت که به طور کامل از فهرست سیاه این کارگروه خارج شود، اما «نهایت چیزی که می‌تواند به آن امیدوار باشد، ادامه تعلیق [اقدامات تقابلی] اســت.»

همزمان گروه‌های مخالف ایـــران برای جلوگیری از ادامه تمدید تعلیق این اقدامات تقابلی فعال شده‌اند.

این هفته، «جو لیبرمن» و «مارک کرک» دو سناتور آمریکایی که دیدگاه‌هایی به شدت ضدایـــرانی داشته و روابط نزدیکی با گروه موسوم به «متحد علیه ایـــران هسته‌ای» دارند، در یادداشتی در روزنامه «وال‌اســتریت ژورنال»، خواســتار بازگشت اقدامات تقابلی علیه ایـــران شدند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته FATF در مورد وضعیت ایـــران تصمیم می گیرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما